Plastica Sp. z o.o.

Frydrychowo 55
87-410 Kowalewo Pomorskie
Польша
Тел.:+48 56 684 3000
Факс: +48 56 684 3010
э-майл: plastica@tzmo-global.com
ООО Пластика расположено: около
30км от Торуни, в 100км от аэропорта
в Быдгоще, в 150км от аэропорта в Гданьске
и в 200км от Варшавы.
Для получения информации относительно разгрузки/погрузки звоните по номеру: +48 56 684 3054.

По вопросам, связанным с приемом на работу, обращайтесь в отдел кадров по телефону +48 56 684 3143 или +48 56 684 3148, или по электронной почте: rekrutacja.plastica@tzmo-global.com.

По вопросам, связанным с предложением, обращайтесь в определенный отдел:

пленки и ламинаты – zfil.plastica@tzmo-global.com
гибкая упаковка и рециклинг – zoir.plastica@tzmo-global.com
медицинская упаковка и надпечатка – zom.plastica@tzmo-global.com
абсорбирующие изделия – zwh.plastica@tzmo-global.com
медицинские изделия и стерилизациа – zwm.plastica@tzmo-global.com
Salveguarda – salveguarda.plastica@tzmo-global.com
aquascreen – aquascreen.plastica@tzmo-global.com

напишите нам

Если хотите получить информацию по другим вопросам, пишите по адресу plastica@tzmo.com.pl или заполните форму.

Plastica
 • Пленки и ламинаты

  Пленки и ламинаты

 • Упаковка

  Упаковка

 • Рециклинг

  Рециклинг

 • Aбсорбирующие изделия

  Aбсорбирующие изделия

 • Медицинские изделия

  Медицинские изделия

 • Медицинская упаковка BOM

  Медицинская упаковка BOM

 • Aquascreen

  Aquascreen

* обязательное поле
УВЕДОМЛЕНИЕ О НАРУШЕНИЯХ (т.н. WHISTLEBLOWING)

Предоставляем возможность уведомления о нарушениях законодательства и внутренних правил конфиденциальным и безопасным способом, как это предусмотрено в Директиве (ЕС) 2019/1937 Европейского парламента и Совета от 23 октября 2019 года о защите лиц, уведомляющих о нарушениях законодательства ЕС. (так называемая Директива о осведомителях).

Показать больше

Поменять язык: pl en de ru
Наша веб-страница использует файлы куки (cookie)

Наша веб-страница использует файлы куки (cookie). Пользуясь веб-сайтом ООО "Пластика", выражаешь согласие на применение нами этих файлов для более удобного просмотра в будщем наших сервисов. Узнавай больше о политике куки »

zamknij

Polimery

Plastica Sp. z o.o. wspiera akcję społeczną POLIMERY PRZYJAZNE CZŁOWIEKOWI, POTRZEBNE LUDZIOM

 

Niewiele jest spraw, co do których Polacy są zgodni. Jedną z nich jest fatalny publiczny wizerunek tworzyw sztucznych. Przemysł tworzyw stał się dyżurnym „chłopcem do bicia” w Polsce i UE, jest obwiniany za wszelkie błędy i wypaczenia naszej cywilizacji. Czas na podjęcie działań, które w rozsądnej perspektywie pozwolą zmienić negatywne społeczne nastawienie wobec tworzyw.

 

Przede wszystkim najwyższy czas na wyrugowanie z przestrzeni publicznej koszmarka językowego „tworzywa sztuczne”. Ten termin natychmiast odrzuca każdego normalnego człowieka, jego ocieplenie i zmiana wizerunku na pozytywny wydaje się niemożliwa, albowiem nic co „sztuczne” nie może być przyjazne człowiekowi. Dlatego proponujemy zastąpienie koszmarka językowego terminem „tworzywa polimerowe”, a szerzej POLIMERY. Nazwa POLIMERY oddaje istotę rzeczy i nie jest obciążona negatywnymi asocjacjami i skojarzeniami wytworzonymi wokół koszmarka językowego. Jest nawet sympatyczna i, jak widać po logo akcji, da się za jej pomocą komunikować treści mające odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Pamiętajmy, że jak mówi Pismo, na początku było Słowo. Język ma kluczowe znaczeniu w międzyludzkiej komunikacji i tworzeniu korzystnego lub negatywnego wizerunku. Krótko mówiąc: język tworzy rzeczywistość.

 

Celem akcji jest rozpropagowanie terminu POLIMERY, który w niedalekiej przyszłości powinien zastąpić koszmarek językowy. Przemysł polimerowy musi się zacząć w końcu bronić. Polimery są niezbywalnym elementem naszej cywilizacji i tylko od człowieka, od nas samych zależy, jak będą nam służyć.

 

Wprowadzenie terminu POLIMERY do dyskursu publicznego pozwoli rozpocząć wiele pozytywnych działań wizerunkowych we współpracy z mediami i organizacjami społecznymi.

 

Zmiana wizerunku branży powinna ożywczo wpłynąć na sam biznes. Zejście z linii strzału ekologów, mediów, polityków, innych grup opiniotwórczych, powinno przynieść mierzalne biznesowe efekty. Taki stan rzeczy na pewno zostanie zauważony przez inwestorów zagranicznych. Wreszcie, może to być sygnał do konsolidacji przemysłu polimerowego, co zaowocuje wzrostem siły i znaczenia tej branży w całej gospodarce.